Veiksmingas vonios kambario valymas ir priežiūra

Vonios kambario valymas, visų pirma, yra susijęs su higiena ir sanitarinėmis sąlygomis. Be to, valymas reiškia vonios kambario ir higieninių gaminių palaikymą, kad jie kiekvieną dieną daugelį metų atrodytų gražiai ir švariai. Tinkamas valymas naudojant tinkamus ploviklius gali prailginti jūsų vonios kambario eksploatavimo laiką.

Tai, kaip reikia valyti atskirus vonios kambario plotus, priklauso nuo turimų higieninių produktų ar baldų. Skaitykite toliau ir rasite informacijos apie tai, kaip išvalyti visą vonios kambarį.

Kokios vonios kambario medžiagos yra palankiausios valymui?

Norint, kad būtų lengviau valyti vonios kambarį, svarbu žinoti, iš kokių medžiagų pagaminti jame esantys daiktai. Visi „Ifö“ WC puodai ir praustuvai yra pagaminti iš keramikos. Tam yra labai paprasta priežastis - švara.

Keramika – tai labai tvirta natūrali medžiaga, kurią lengva valyti, jei ji yra kokybiška. Čia pateikiama visa informacija apie glazūrą, kuri dengia porceliano paviršių. „Ifö“ keramika yra padengta unikalia glazūra, vadinama „Ifö Clean“.


Kas yra „Ifö Clean“?

„Ifö Clean“ – tai unikali glazūra, kuri uždengia keramikoje esančias mikroskopines poras taip, kad į jas nepatektų nešvarumų. Glazūrą lengva valyti ir ji yra standartinė visų „Ifö“ WC puodų ir praustuvų danga.

„Ifö Clean“ WC puodui suteikia labai patvarų ir lygų paviršių, prie kurio nešvarumai ir kalkės limpa sunkiau. Tai reiškia, kad WC puodą valyti yra dar lengviau.

„Ifö“ praustuvas

WC puodo valymas

WC puodai pagaminti iš keramikos. Norint palaikyti švarią ir tviskančią WC puodo keraminę dangą, ją reikia dažnai valyti. „Ifö“ rekomenduoja tai daryti bent kartą per savaitę.

Nuvalykite išorinę WC puodo pusę universaliu valikliu. Jei turite nuimamą WC puodo dangtį, atlaisvinkite jį, kad galėtumėte lengvai pasiekti visas WC puodo paviršiaus vietas.

WC puodo vidų geriausia išvalyti išstumiant vandenį iš WC puodo dubens tualeto šepečiu, kad sumažėtų vandens lygis. Dabar ant paviršiaus užpilkite valiklio ar kito rūgšties sudėtyje turinčio ploviklio ir palikite jį ant paviršiaus 10–15 minučių. Tada paviršių nuvalykite šepečiu standžiais šeriais, o dar geriau, šveitimo kempine, nes ji tikrai nušveis visus paviršius.

Jei WC puode susikaupė labai daug kalkių nuosėdų ar pasikeitė spalva, gali tekti ploviklį laikyti nenuplautą ilgiau arba naudoti stipresnį ploviklį, pavyzdžiui, citrinos rūgštį.

„Ifö“ WC puodas

WC puodo dangčio ir vandens nuleidimo mygtuko valymas

WC puodo dangtis ir vandens nuleidimo mygtukas bei WC puodo išorė yra valomi naudojant universalų rūgšties sudėtyje neturintį ploviklį.

Vandens nuleidimo mygtukas dažnai būna pagamintas iš kietojo plastiko, kuris nėra atsparus rūgščiai. Baigę valyti WC puodo dangtį, nuvalykite jį sausa šluoste, kad po valymo ant jo neliktų drėgmės.

„Ifö“ WC puodas

Porcelianinio praustuvo valymas

Vonios kambaryje esantis praustuvas dažniausiai yra pagamintas iš porceliano, kaip ir WC puodas. Jis valomas pagal WC puodo išorės valymui skirtas instrukcijas.

Praustuvas išvalomas universaliu plovikliu. Jei yra kalkių nuosėdų, riebalų ar nešvarumų, naudokite rūgšties sudėtyje turintį ploviklį (pH lygis: 2 - 3), kuris ištirpdo kalkes ir riebalus. Užpilkite ploviklio ir palikite jį 10–15 minučių. Jei reikia, šveiskite minkšta kempine ir skalaukite vandeniu. „Ifö“ rekomenduoja valyti kartą per savaitę.

„Ifö“ praustuvas

Keraminių vonios kambario paviršių valymas

Valydami keraminius vonios kambario paviršius, venkite abrazyvinių valiklių, nes jie gali subraižyti paviršių.

Paaiškėjus, kad WC puode ar praustuve atsiranda juodų dryželių nuo, pvz., laikrodžio, žiedo ar tualeto šepečio su metaline rankena, galima tai pašalinti keraminiu šveitikliu („Ifö“ prekės Nr. z96720), kurį rasite bet kurioje meistravimo reikmenų parduotuvėje.

„Ifö“ praustuvas

Kaip valyti vonią

Vonios gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, o nuo paviršiaus priklauso vonios valymo būdas.

Kaip valyti emaliuotą vonią

Emaliuotas plienines vonias valyti lengva. Reikės tokio ploviklio, kurio sudėtyje nėra chloro ar rūgšties. Tai gali būti universalus ploviklis arba įprastas indų ploviklis.

  • Ploviklį užpilkite ant minkšto šepečio, kempinės ar mikropluošto audinio.
  • Skalaukite vandeniu.
  • Nuvalykite sausu audiniu, norėdami išvengti spalvos pasikeitimo ir kalkių nuosėdų.
„Ifö“ vonia

Kalkės vonioje

Esant kalkių nuosėdoms, pvz., dėl lašančio čiaupo, svarbu naudoti rūgšties ar chloro sudėtyje neturintį ploviklį, nes emalis nėra atsparus šiems dviem ploviklio tipams.

Esant emaliuotai voniai nenaudokite nei stiprios rūgšties, nei abrazyvinių miltelių, nei abrazyvinio ar bazinio valiklio, nes jie gali subraižyti ar ėsdinti paviršių. Jei senos emaliuotos vonios paviršius pernelyg susidėvėjo ar susibraižė, vonią reikia keisti. Tai gali būti nauja emaliuota arba akrilinė vonia. Norėdami lengviau išvalyti vonią, visada ją nuvalykite kaskart ja pasinaudoję. Taip sumažės kalkių kaupimosi ant paviršiaus galimybė.

„Ifö“ vonia

Kaip valyti akrilinę vonią

Esant akrilinėms vonioms, taikomos tokios pačios taisyklės kaip ir emaliuotų vonių atveju. Paviršių reikia valyti universaliu plovikliu ar įprastu indų plovikliu, reikia vengti stiprių rūgštinių ir bazinių valiklių.

„Ifö“ vonia

Dušo kabinos valymas

Greitas ir lengvas būdas prailginti eksploatavimo laiką ir galimybė rečiau valyti dušo kabiną – kaskart pasinaudojus dušu guminiu grandikliu nuvalyti sienas ir grindis. Be to, gali būti naudinga sausu audiniu nuvalyti sienas ir mechanizmus, kad nesikauptų kalkių nuosėdos. Ypač, jei gyvenate ten, kur vandenyje yra daug kalkių.

Valant dušo kabiną, maišytuvas, grindys, kabinos sienelės ir durys nuvalomi minkštu audiniu ar kempine su universaliu plovikliu. Jei ant stiklinių sienų ar plytelių pateko kalkių nuosėdų, plovikliai turėtų būti stipresni.

„Ifö“ vonios kambarys

Veiksmingas vonios kambario ir dušo kabinos plytelių valymas

Jei ant dušo kabinos plytelių susikaupė kalkių, paviršiui nuvalyti galima naudoti veiksmingesnius ploviklius. Tokiu atveju, galima naudoti rūgšties sudėtyje turintį ploviklį. Arba acto ir indų ploviklio mišinį 1:2 santykiu.

Prieš naudojant gaminį, rekomenduojama apsaugoti plytelių siūles, kad rūgštis jų nepažeistų. Tai daroma siūles užpildant vandeniu. Užpurkškite ploviklio ant plytelių ir kuriam laikui jį ten palikite. Dabar galite valyti labiausiai užterštas vietas ir jas skalauti šaltu vandeniu.

„Ifö“ dušas

Dušo kabinos stiklo valymas

Lengva pamatyti ant dušo kabinos stiklinių sienų susikaupusias kalkes, todėl svarbu būti itin atsargiems ir kaskart nusiprausus kalkių nuosėdas nuvalyti.

Jei ant stiklo yra kalkių, jas galima valyti taip pat, kaip ir valant dušo kabinos plyteles.Jei jūsų dušo kabinos durys ar sienelė yra su emaliuotu plieniniu rėmu ar vyriais, atsargiai naudokite rūgštinį ploviklį.

„Ifö“ dušo sienelė

Vonios kambario baldų valymas

Spintelių paviršiai ir durelės turi būti švarios ir neriebaluotos. Tai geriausia padaryti drėgnu audiniu nuvalant spinteles. Sukietėjusius nešvarumus galima pašalinti šiltu vandeniu su plovikliu ar skalbiamuoju muilu. Nuvalę spintelę, iškart ją perbraukite sausu audiniu, kad nuo jos pašalintumėte vandenį ir drėgmę.

„Ifö“ baldai

Vonios kambario baldų priežiūra

Norint, kad „Ifö“ vonios kambario baldai ilgai tarnautų, svarbu juos tinkamai prižiūrėti.

„Ifö“ vonios kambario baldai yra atsparūs drėgmei, bet vanduo jų tiesiogiai veikti neturėtų. Dėl nenuvalyto purškiamo vandens ar iš kriauklės ant baldų bėgančio vandens galiausiai atsilaisvins laminatas ir (ar) fanera. Dėl to svarbu, kad baldai būtų sausi ir švarūs.

Jei baldai yra netoli dušo kabinos ar vonios, tarp vonios ir baldų turėtų būti tanki pertvara, pvz., dušo kabinos siena. Vien tik dušo užuolaidų nepakanka.

„Ifö“ vonios kambarys