Kokį „Ifö“ WC puodą turite?
Gali būti sudėtinga suprasti, kokį WC puodą šiandien turite, jei neišsaugojote sąskaitos faktūros, naudojimo instrukcijos arba jei jų neužsirašėte. Gali būti, kad persikėlėte gyventi į naują vietą, kur esančio WC puodo patys nesirinkote. Laimei, gana lengva sužinoti esamo „Ifö“ WC puodo modelį.
Reikia tik pažiūrėti į vandens nuleidimo mygtuką. Ant vandens nuleidimo mygtuko dažnai parodytas gamintojo pavadinimas.
Jei turite „Ifö“ WC puodą, galite palyginti vandens nuleidimo mygtuką su mūsų gaminių kataloge esančiais modeliais. Vandens nuleidimo mygtukas pavadintas pagal WC puodo modelį.
Kaip pakeisti WC puodą?
Atsižvelgiant į tai, kuriuo WC puodu norite pakeisti senąjį, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus.
Prieš ieškodami naujo WC puodo, išsiaiškinkite turimo WC puodo prekės ženklą ir modelį. Jei renkatės tokį WC puodą, kuris atitinka turimo WC puodo dydį, montuoti bus paprasčiau. Jei renkatės visiškai naują modelį arba ant grindų statomą WC puodą keičiate pakabinamuoju, montuojant reikės atsižvelgti į daugiau aspektų.
- Ar naujo WC puodo matmenys yra tokie patys kaip ir senojo?
- Ar vandens gaudyklės tipas yra toks pats?
- Ar reikia naujo vamzdyno?
- Ar vandens nutekėjimo anga turės būti kitoje vietoje?
- Ar reikia atsižvelgti į grindų šildymą, jei reikės išgręžti skyles?
- Ar pritvirtintas WC puodas uždengs jau išgręžtas skyles?
- Ar ant grindų statomą WC puodą keičiate pakabinamuoju?
Prieš atnaujinant vonios kambarį, verta pasikonsultuoti su kvalifikuotu santechniku. Kartais noras turėti naują vonios kambarį gali iš jūsų pareikalauti daug daugiau nei manėte iš pradžių.
Kada reikėtų keisti turimą WC puodą
Nėra taisyklių, kuriose nustatyta, kada reikėtų keisti WC puodą. Bet dažniausiai būna keturios priežastys, dėl kurių reikėtų pakeisti turimą WC puodą. Dažniausiai pasitaikančios priežastys yra sugedęs WC puodas arba būtinybė atnaujinti vonios kambarį. Kita priežastis galėtų būti noras taupyti vandenį turint aplinkai palankesnį WC puodą.
1. Sugedęs WC puodas
Gali būti, kad dabartiniame WC puode teka vanduo, arba jis yra sugedęs. Jei neįmanoma jo sutaisyti nukalkinant bakelį, pakeičiant tarpinę ar išleidimo vožtuvą, problema gali būti išspręsta pakeičiant WC puodą. Pasitarkite su vietos santechniku, kuris gali padėti nustatyti, ar tikrai atėjo laikas keisti WC puodą.
2. Vonios kambario atnaujinimas
Dažniausiai WC puodas keičiamas atnaujinant vonios kambarį. Jei turite ant grindų statomą WC puodą, dažniausiai jis bus keičiamas pakabinamu WC puodu. Taip daroma todėl, kad aplink valymas aplink pakabinamą WC puodą yra lengvesnis. Kita priežastis, dėl kurios renkamasi pakabinamą modelį, yra ta, kad tokie modeliai sutaupo erdvės.
3. Lengvesnė prieiga
Standartinis „Ifö“ WC puodo aukštis yra 42 cm – be WC puodo dangčio. Be to, „Ifö“ turi aukštą 46 cm modelį (matmenys pateikiami be WC puodo dangčio). Dauguma žmonių patogiai sėdi ant WC puodo, kurio viršutinė briauna yra 42 cm, nors aukštas modelis irgi turi pranašumų, jei kyla sunkumų vaikščioti, nes jis palengvina sėdimąsi ant WC puodo. Kaip papildomą atramą galima naudoti ir porankius.
4. Vandens taupymas
Kita labai dažna WC puodo keitimo priežastis yra ta, kad senesni WC puodai suvartoja daug vandens. Senesniuose WC puoduose nuleidžiant vandenį gali būti suvartota iki 12 litrų vandens. Naujuose WC puoduose vanduo yra vartojamas labai ekonomiškai, o tai gerai ir aplinkai, ir sąskaitai už vandenį.
Visuose „Ifö“ WC puoduose yra dideli ir maži vandens nuleidimo mechanizmai, kuriuose suvartojama 4 ir 2 litrai vandens. Tad seną WC puodą pakeitus nauju galima daug sutaupyti.