Tvaresnio vonios kambario kūrimas
Paprasti būdai, padėsiantys sumažinti sunaudojamo vandens kiekį
Ar žinojote, kad jūsų vonios kambaryje yra išeikvojama daugiausia namų ūkio išteklių?
Kadangi vis sąmoningiau atsižvelgiame į sunaudojamus išteklius ir poveikį aplinkai, geriausia vieta pradėti mažinti savo paliekamą aplinkosauginį pėdsaką yra mūsų vonios kambarys.
Štai keli patarimai, kaip galite sukurti efektyviai vandens išteklius naudojančio vonios kambario aplinką, nesuprastinant vonios kambario teikiamo komforto.
Kaip sumažinti sunaudojamo vandens kiekį
Ar žinote, kiek kasdien sunaudojate vandens? Europoje kasdien vieno asmens namų ūkio reikmėms vidutiniškai skiriami 144 litrai gėlo vandens. Tai beveik triskart daugiau, nei reikia patenkinti nustatytus pagrindinius žmonių poreikius.
Siekiant tvaresnės ateities, nelieka nieko kito, kaip tik pasirūpinti, jog mūsų vonios kambariuose būtų efektyviau naudojami ištekliai. Gera žinia yra ta, kad tai padaryti nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. Nemažą sunaudojamo vandens kiekį galima sumažinti paprasčiausiai pakeitus kasdienius įpročius ir atnaujinus vonios kambario įrangą tvariomis medžiagomis.
Štai keli patarimai, kaip galite kasdien mažinti sunaudojamo vandens kiekį ir susikurti tvaresnį vonios kambarį.
Vandenį naudokite sumaniai
Prausdamiesi duše išleidžiame 20 % viso namų ūkio vandens. Vidutiniškai duše prausiamės 8 minutes per dieną, išleisdami 12 litrų vandens per minutę. Taigi vieno prausimosi metu išleidžiame 96 litrus vandens.
Trumpiau ir rečiau prausdamiesi duše galite reikšmingai sumažinti sunaudojamo vandens kiekį, jau nekalbant apie į kanalizaciją nuleidžiamą muilo ir kitų skysčių kiekį.
Bet ką daryti, jei jau dabar taupote išteklius? Apsvarstykite galimybę atnaujinti vonios kambario įrangą šiais vandenį taupančiais įrenginiais.
Taupykite vandenį su vandenį taupančia dušo sistema
Šiuolaikinės vandenį taupančios dušo sistemos gali turėti didelės įtakos vandens ir energijos taupymui.
Naujausi mažo srauto dušo modeliai yra specialiai sukurti padėti ekonomiškiau naudoti vandenį ir reguliuoti vandens srautą, nesumažinant dušo teikiamo komforto.
Jei svarstote galimybę investuoti į mažo srauto modelį, atkreipkite dėmesį į norimos įsigyti vandenį taupančios dušo galvutės tekėjimo greitį ir tipą.
- Patikrinkite srautą. Vandens srautas matuojamas litrais per minutę. Remiantis Europos aplinkos agentūros duomenimis, seni dušai, įrengti iki 1992 m., per minutę išleidžia 18–20 litrų vandens. Bet net ir šiuolaikinių dušo sistemų srautas gali siekti 15–20 litrų per minutę.
Tuo tarpu vandenį taupantys dušai gali apriboti vandens srautą iki 8–9 litrų per minutę, taip daugiau nei perpus sumažindami sunaudojamo vandens kiekį.
- Raskite savo tipą. Jums gali kilti klausimas, kaip dušo galvutė išlaiko tinkamą vandens slėgį, perpus sumažinus ja tekančio vandens srautą. Atsakymas paprastas: tai susiję su ekonomiškumu.
Mažo srauto dušo galvutėse naudojamos dvi pagrindinės technologijos: aeruojamas vandens srautas ir laminarinis vandens srautas. Dušo galvutės su aeruojamu vandens srautu sudaro purškiamą miglą, į vandenį papildomai įmaišydamos oro, tuo tarpu dušo galvutės su laminariniu vandens srautu padidina vandens slėgį, sudarydamos stiprias, atskiras vandens sroves.
Prieš apsispręsdami dėl modelio, būtinai perskaitykite gaminio informaciją ir atkreipkite dėmesį į ketinamos pirkti dušo sistemos vandens srautą. Taip ne tik sumažinsite sunaudojamo vandens kiekį, bet ir komunalines išlaidas.
Pasisemkite įkvėpimo iš „Ifö“ brošiūros
Tik greitas pertvarkymo projektas ar visiška renovacija?
Peržiūrėkite mūsų vonios kambarių brošiūras ir pasisemkite daugiau įkvėpimo!
Vonios kambarį įrenkite sumaniai
Sena ir netinkamai veikianti tualeto įranga gali būti dar vienas vandens ir kitų vertingų išteklių švaistymo šaltinis. Jei jūsų vonios kambarys buvo įrengtas 10-ojo dešimtmečio pradžioje, WC puodo vandeniui nuleisti vienu kartu paprastai reikia nuo 9 iki 13 litrų vandens – tai bene dvigubai didesnis vandens kiekis, nei sunaudoja šiuolaikinės sistemos.
Pakeitę seną WC puodą nauju, vandenį taupančiu WC puodu, galite akimirksniu sumažinti sunaudojamo vandens kiekį. Tačiau įvairių ekologiškų WC puodų ir modernių vonios kambario technologijų pasiūla rinkoje gali būti didžiulė. Štai trys esminiai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti:
1. Ieškokite mažai vandens išleidžiančios technologijos
Mažai vandens išleidžiantys WC puodai sukurti taip, kad pasiektų didesnę vandens nuleidimo galią naudojant mažesnį kiekį vandens.
Pavyzdžiui, vandenį taupantis WC puodas su dviem mygtukais gali sumažinti sunaudojamo vandens kiekį nuo 9 litrų per vieną nuleidimą iki vidutiniškai 3 litrų per vieną nuleidimą.
Tiesą sakant, naujausi rinkoje siūlomiberėmės technologijosmažai vandens išleidžiantys modeliai gali būti atnaujinti, kad per vieną nuleidimą sunaudojamo vandens kiekis sumažėtų nuo 6 / 3 litrų iki 4 / 2 litrų. Tokiu būdu sunaudojamo vandens kiekis sumažėja 50 %.
2. Ieškokite tvarių medžiagų
Rinkitės nesenstančius gaminius ir atkreipkite dėmesį į kokybę. Jei norite būti tikri, kad savo pinigus leidžiate tinkamai, investuokite į aukštos kokybės gaminį, kurį naudosite ilgus metus.
Tai taip pat reiškia, kad turite atkreipti dėmesį į tai, iš kokių medžiagų gaminys pagamintas ir ar galima gauti atsarginių dalių. Modernių aukštos kokybės WC puodų dizainas leidžia remontuoti WC puodą naudojant lengvai pritaikomas atsargines dalis. Taip ilgainiui sutaupysite pinigų ir išteklių.
3. Ieškokite lengvai valomo gaminio
Ar kada nors pagalvojote apie savo vonios įrangos valymo ypatybes?
Pagalvokite apie WC puodą be vandens nuleidimo apvado, už kurio gali kaupti nešvarumai ir bakterijos, arba apvalios formos praustuvą, neturintį kampų, kuriuose kaupiasi kalkės ir nešvarumai.
Ilgalaikiam jūsų vonios kambario funkcionalumui užtikrinti įranga turi būti tinkamai prižiūrima. Pasirinkus lengvą valymą užtikrinančius sprendimus, galima sutaupyti daug laiko ir pastangų, reikalingų vonios kambario aplinkos švarai palaikyti. Dar svarbiau yra tai, kad tokiu būdu sumažėja poreikis naudoti kietas, aplinkai kenksmingas chemines medžiagas, o jūsų vonios kambarys dar daug metų džiugins švara ir išliks lyg naujas.
Vandens tausojimas yra vienas aktualiausių mūsų laikų klausimų. Mažindami kasdien sunaudojamo vandens kiekį, galite padėti mažinti sunaudojamos energijos kiekį ir prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.
Kasdien sąmoningai atkreipkite dėmesį į sunaudojamo vandens kiekį ir daugiausiai išteklių išeikvojančius šaltinius. Vien pasirinkę tvaresnes medžiagas ir išmaniuosius įrenginius jau galite sutaupyti nemažai išteklių ir taip prailginti vonios kambario įrenginių naudojimo laiką. Tai jums padės atrasti ir priimti sprendimą dėl ekologiškai efektyvesnių vonios kambario įrenginių.
Peržiūrėkite įrenginius, kurie padės sukurti ekologiškesnį ir tvaresnį vonios kambarį.